Dissabte, 15 de Desembre de 2018
Copa EsportsPenedès.cat

Tenim grups i calendari de la 4a Copa EsportsPenedès.cat d’OK Lliga Femenina

Copa EsportsPenedès.cat
Divendres, 19 Juny 2015 14:38
Ja es coneixen els grups i el calendari de la 4a Copa Femenina Ja es coneixen els grups i el calendari de la 4a Copa Femenina Ja es coneixen els grups i el calendari de la 4a Copa Femenina

La quarta edició de la #copaepf ha definit els equips que formaran els dos grups i el calendari de la competició per a la propera pretemporada. Els estudis de Canal Blau de Vilanova i la Geltrú han acollit el sorteig de la 4a Copa EsportsPenedès.cat d’OK Lliga Femenina en què enguany tornen a participar 10 equips.

Els dos primers de cada grup optaran al títol

Cada grup té 5 jornades i compta amb cinc equips que jugaran 4 partits. A la Fase Final els equips que quedin en primera i segona posició jugaran les semifinals i la resta els partits per definir la resta de posicions.

El Grup A el formen CP Voltregà, Igualada FHCP, CH Girona, Sferic de Terrassa i CH Banco Mediolanum Mataró

 

El B té a CHP Bigues i Riells, Generali CH Palau Plegamans, CP Vilanova, PHC Sant Cugat i CP Manlleu

 

Calendari de la 4a Copa EsportsPenedès.cat d'OK Lliga Femenina

Grup A

Jornades i dates

Grup B

CP Voltregà – Igualada FHCP

CH Girona – Sferic de Terrassa

[Descansa: CH Banco Mediolanum Mataró]

Jornada 1

31 d’agost a 6 de setembre

 

CHP Bigues i Riells – Generali HC Palau Plegamans

CP Vilanova – PHC Sant Cugat

[Descansa: CP Manlleu]

CH Banco Mediolanum Mataró – CP Voltregà

Igualada FHCP – Sferic de Terrassa

[Descansa: CH Girona]

Jornada 2

7 al 13 de setembre

 

CP Manlleu – CHP Bigues i Riells

Generali HC Palau Plegamans – PHC Sant Cugat

[Descansa: CP Vilanova]

Sferic de Terrassa – CP Voltregà

CH Girona – CH Banco Mediolanum Mataró

[Descansa: Igualada FHCP]

Jornada 3

14 al 20 de setembre

 

PHC Sant Cugat – CHP Bigues i Riells

CP Vilanova – CP Manlleu

[Descansa: Generali HC Palau Plegamans]

CP Voltregà – CH Girona

CH Banco Mediolanum Mataró – Igualada FHCP

[Descansa: Sferic de Terrassa]

Jornada 4

21 al 27 de setembre

 

CHP Bigues i Riells – CP Vilanova

CP Manlleu – Generali HC Palau Plegamans

[Descansa: PHC Sant Cugat]

Igualada FHCP – CH Girona

Sferic de Terrassa – CH Banco Mediolanum Mataró

[Descansa: CP Voltregà]

Jornada 5

29 de setembre (Grup A)

30 de setembre (Grup B)

Generali HC Palau Plegamans – CP Vilanova

PHC Sant Cugat – CP Manlleu

[Descansa: CHP Bigues i Riells]

La 2a Copa EsportsPenedès de Primera Estatal ja té calendari

Copa EsportsPenedès.cat
Divendres, 19 Juny 2015 14:36
El sorteig ha definit el calendari d'aquesta 2a edició de la competició El sorteig ha definit el calendari d'aquesta 2a edició de la competició El sorteig ha definit el calendari d'aquesta 2a edició de la competició

Aquesta migdia els estudis de Canal Blau de Vilanova i la Geltrú han acollit el sorteig de la 2a de la de Primera Estatal. 15 equips han conegut els rivals de la primera jornada i en el cas de la competició femenina el repartiment d’equips en cadascun dels grups.

5 equips buscaran les quatre primeres posicions de 1a Estatal

La 2a Copa EsportsPenedès.cat de Primera Estatal enguany comptarà amb 5 equips. Aquests s’emmarquen en un únic grup en què tots s’enfrontaran entre ells a una única volta.

Els quatre primers després de les cinc jornades es classificaran per les semifinals del 10 d’octubre al Pavelló de Les Casernes de Vilanova. Els guanyadors jugaran la final diumenge 11.

 

Calendari de la Fase de Grups

Jornada 1 | Arenys de Munt – CHP Sant Feliu / PHC Sant Cugat – CP Tordera

Dates de competició: 7 al 13 de setembre | (Descansa: CP Vilanova)

 

Jornada 2 | CP Vilanova – Arenys de Munt / CHP Sant Feliu – CP Tordera

Dates de competició: 14 al 20 de setembre | (Descansa: PHC Sant Cugat)

 

Jornada 3 | CP Vilanova – CHP Sant Feliu / Arenys de Munt – PHC Sant Cugat

Dates de competició: 21 al 27 de setembre | (Descansa: CP Tordera)

 

Jornada 4 | CP Tordera – CP Vilanova / CHP Sant Feliu – PHC Sant Cugat

Dates de competició: 28 de setembre al 4 d’octubre | (Descansa: Arenys de Munt)

 

Jornada 5 | PHC Sant Cugat – CP Vilanova / CP Tordera – Arenys de Munt

Dates de competició: 7 d’octubre | (Descansa: CHP Sant Feliu)

Demà divendres es sorteja la Copa EsportsPenedès.cat a Canal Blau

Copa EsportsPenedès.cat
Dijous, 18 Juny 2015 19:35
Divendres es coneixeran els grups i el calendari de la competició Divendres es coneixeran els grups i el calendari de la competició Divendres es coneixeran els grups i el calendari de la competició

ERNEST GILI (@ernestgica) | El programa Garraf Esports de Canal Blau tancarà demà la seva temporada 2014-2015 amb el sorteig de la Copa EsportsPenedès.cat.

Enguany el Pavelló de Les Casernes de Vilanova i la Geltrú serà la seu de la Fase Final de la 4a edició de la competició d’OK Lliga Femenina i la de la 2a de Primera Estatal gràcies a l’oferiment per part del CP Vilanova. Tanmateix des de l’organització agraïm l’oferiment que hi hagut per part d’altres equips per acollir la Fase Final de la competició.

La confecció dels grups del torneig femení i l’ordre dels equips d’aquesta com també el de la competició de Primera es podrà conèixer a partir de les 14:20 per Canal Blau o via online AQUÍ: http://www.canalblau.cat/televisio/televisio-en-directe/

Tot seguit us presentem el calendari de les dues competicions que es completarà segons el sorteig.

 

Calendari de la 2a Copa EsportsPenedès.cat de Primera Estatal

Jornada

Descansa

Setmanes per jugar

AA – BB

CC – DD

E

7 set - 13 set

EE - AA

BB – DD

C

14 set - 20 set

EE - BB

AA – CC

D

21 set - 27 set

DD – EE

BB – CC

A

28 set - 4 oct

CC – EE

DD - AA

B

7 d'octubre

1A – 2B

1B – 2A

Semis

10 d'octubre

Final

 

Final

11 d'octubre

 

Calendari de la 4a Copa EsportsPenedès.cat d'OK Lliga Femenina

 

Grup A

Grup B

 

J1

AA – BB

11 - 22

31 agost a 6 de setembre

E (descansa)

CC-DD

33 - 44

J2

EE - AA

55 - 11

7-13 setembre

C (descansa)

BB - DD

22 - 44

J3

DD - AA

44 - 11

14-20 setembre

B (descansa)

CC - EE

33 - 55

J4

AA-CC

11 - 33

21-27 setembre

D (descansa)

EE - BB

55 - 22

J5

BB - CC

22 - 33

Cada grup juga el dia marcat

A (descansa)

DD - EE

44 - 55

 

29 setembre

30 setembre

 

FASE FINAL

1r A

2n B

9:30*

3 octubre

o

4 octubre

 

*horaris orientatius

1r B

2n A

10:30*

5è A

5è B

12:00*

4t A

4t B

15:00*

3è A

3è B

16:30*

Perdedor Semis

Perdedor Semis

18:00*

Guanyador Semis

Guanyador Semis

19:30*

23 equips ja han donat el seu sí a la Copa EsportsPenedès.cat

Copa EsportsPenedès.cat
Divendres, 12 Juny 2015 08:33
Properament es donarà a conèixer la data del sorteig Properament es donarà a conèixer la data del sorteig Properament es donarà a conèixer la data del sorteig

Un any més i quan fa unes setmanes que s’han acabat les temporades podem donar a conèixer els equips que han confirmat la seva presencia a la propera edició de la Copa EsportsPenedès.cat.

La competició pionera, la de l’OK Lliga, aquesta propera temporada arribarà a la seva 5a edició. El torneig va néixer amb la voluntat de posar ordre a les pretemporades dels equips quan els partits de pretemporada tenien poc seguiment i alhora poc to competitiu. Any rere any la Copa EsportsPenedès.cat s’ha consolidat i ha agafat força, tant pels equips ‘de casa’, de la zona del Penedès, com per aquells més llunyans que primer per acabar de completar la competició i després per desig i petició de formar-n’hi part s’hi ha sumat.

En total han confirmat la seva participació 23 equips, 8 són de l’OK Lliga, 10 de l’OK Lliga Femenina i 5 de Primera Estatal, pendents d’alguna possible incorporació de darrera hora en alguna de les competicions.

Equips participants

OK Lliga: Enrile PAS Alcoy, ICG Software Lleida, CP Vilafranca Capital del Vi, CH Caldes Recam Laser, Shum Grupo Maestre, CP Voltregà, Café Crem Calafell Tot L’Any, Moritz Vendrell

OK Lliga Femenina: Generali HC Palau Plegamans, CP Voltregà, CP Manlleu, CH Banco Mediolanum Mataró, CP Vilanova Estació Nàutica, Sferic de Terrassa, Igualada Femení HCP, CHP Bigues i Riells, PHC Sant Cugat i CH Girona

Primera Estatal: CHP Sant Feliu de Codines, CP Tordera, PHC Sant Cugat, C. D’E. Arenys de Munt, CP Vilanova

Últimes notícies