Dimarts, 19 de Setembre de 2017
Dilluns, 18 Setembre 2017 18:53

4a Copa EsportsPenedès de Primera Estatal

D'esquerre a dreta: Ernest Gili (organitzador), Ramon Ferré (alcalde), Maite González (regidora d'esports), Xavier Palau (president del CP Calafell) D'esquerre a dreta: Ernest Gili (organitzador), Ramon Ferré (alcalde), Maite González (regidora d'esports), Xavier Palau (president del CP Calafell) D'esquerre a dreta: Ernest Gili (organitzador), Ramon Ferré (alcalde), Maite González (regidora d'esports), Xavier Palau (president del CP Calafell)

ERNEST GILI (@ernestgica) | Tret de sortida de la 4a Copa EsportsPenedès.cat de Primera Estatal en que prendran part 10 dels 11 equips catalans de la categoria que buscaran agafar el relleu del CH Palafrugell, campió de la 3a edició.

Els equips s’han repartit en dos grups per proximitat

Al Grup Nord hi jugaran el CP Tordera, el Shum Frit Ravich, el CHP Sant Feliu de Codines, el CP Taradell i el CP Manlleu. Al Sud hi trobem el PHC Sant Cugat, l’Alpicat HC, el CP Calafell Tot L’Any, el CP Vilafranca Capital del Vi i el CP Vilanova.

En total cada equip disputarà 5 partits, 4 de la Fase de Grups més un cinquè amistós pels equips que no es classifiquin per la Fase Final que enfrontaran a 3rs, 4ts o 5ns de cada grup. Els dos primers dels dos grups es citaran el proper 8 d’octubre al Pavelló Joan Ortoll de Calafell per disputar al llarg del matí les semifinals i a la tarda la final.

  Els encreuaments de la competició són els següents…

Jornada 1 | 4-10 de set

 Shum Frit Ravich 1-5 CP Tordera

CP Taradell 3–7 CP Manlleu

Descansa: CHP Sant Feliu de Codines

PHC Sant Cugat – CP Calafell Tot L’Any, dimecres 20 (21:00)

CP Vilafranca Capital del Vi 2–6 Alpicat HC

Descansa: CP Vilanova

Jornada 2 | 11-17 de set

CHP Sant Feliu de Codines 4–5 CP Taradell

CP Tordera 6-2 CP Manlleu

Descansa: Shum Frit Ravich

CP Vilanova 5–2 CP Vilafranca Capital del Vi

Alpicat HC 3–5 PHC Sant Cugat

Descansa: CP Calafell Tot L’Any

Jornada 3 | 18-24 de set

CP Manlleu – CHP Sant Feliu de Codines, dijous 21 (20:00)

CP Taradell – Shum Frit Ravich, dissabte 23 (12:00)

Descansa: CP Tordera

Alpicat HC – CP Vilanova, dimecres 20 (21:30)

CP Vilafranca Capital del Vi – CP Calafell Tot L’Any, divendres 22 (20:30)

Descansa: PHC Sant Cugat

Jornada 4 | 25 de set - 1 octubre

CHP Sant Feliu de Codines – CP Tordera, diasabte 30 (19:00)

CP Manlleu - Shum Frit Ravich, divendres 29 (21:30)

Descansa: CP Taradell

CP Vilanova – PHC Sant Cugat, dissabte 30 (19:00)

CP Calafell Tot L’Any – Alpicat HC, divendres 29 (21:00)

Descansa: CP Vilafranca Capital del Vi

Jornada 5 | 3 oct

Jornada 5 | 4 oct

Shum Frit Ravich – CHP Sant Feliu de Codines, dilluns 2 (21:00)

CP Tordera – CP Taradell, dimecres 3 (21:00)

Descansa: CP Manlleu

CP Calafell Tot L’Any – CP Vilanova, dimecres 3 (21:30)

PHC Sant Cugat – CP Vilafranca Capital del Vi, dijous 4 (21:00)

Descansa: Alpicat HC

Classificació

1 | CP Tordera | 6p | 2V | 11-3

2 | CP Manlleu | 3p | 1V 1D | 9-9

3 | CP Taradell | 3p | 1V 1D | 8-11

4 | CHP Sant Feliu de Codines | 0p | 1D | 4-5

5 | Shum Frit Ravich | 0p | 1D | 1-5

Classificació

1 | CP Vilanova | 3p | 1V | 5-2

2 | PHC Sant Cugat | 3p | 1V | 5-3

3 | Alpicat | 3p | 1V 1D | 9-7

4 | CP Calafell Tot L'Any

5 | CP Vilafranca Capital del Vi | 0p | 2D | 4-11

 

Escriure un comentari

Últimes notícies

Els més populars

Sobre Esports Penedès